Forum Herbaciane

Herbata forum => Gatunki herbat i rodzaje => Inne => Wątek zaczęty przez: _Monia_83 w 19 Listopad, 2010, 14:26:55 pm

Tytuł: Czy herbaty ziołowe odeszły w zapomnienie...? Pijecie je jeszcze?
Wiadomość wysłana przez: _Monia_83 w 19 Listopad, 2010, 14:26:55 pm
W dobie przeróżnych aptecznych preparatów zioła odeszły trochę w zapomnienie...ale czy naprawdę nikt nie pije ziołowych naparów? Ja przyznaję się do słabości do rumianku:) A Wy?
Tytuł: Odp: Czy herbaty ziołowe odeszły w zapomnienie...? Pijecie je jeszcze?
Wiadomość wysłana przez: ziomiwan w 22 Listopad, 2010, 19:47:26 pm
A ja uwielbiam herbatki miętowe ;) .
Zawsze muszę mieć w domu jakąś herbatę miętową, bo nigdy nie wiadomo kiedy najdzie mnie ochota na pyszną herbatkę miętową.
Tytuł: Odp: Czy herbaty ziołowe odeszły w zapomnienie...? Pijecie je jeszcze?
Wiadomość wysłana przez: Lukas w 22 Listopad, 2010, 20:42:30 pm
Ja regularnie pijam różnego rodzaju ziółka, moi faworyci to pokrzywa, rumianek i mięta. Z własnego doświadczenia wiem że warto, bo bardzo pomagają, szczególnie jak się spożywa dużo posiłków o podwyższonych walorach smakowych ;) oraz procentów ;)

Zioła mają jeszcze jeden plus dla mnie, są odporne na długie przechowywanie, bez utraty aromatu.
Tytuł: Odp: Czy herbaty ziołowe odeszły w zapomnienie...? Pijecie je jeszcze?
Wiadomość wysłana przez: Nandariel w 29 Czerwiec, 2014, 16:11:07 pm
Często pijam napar ze świeżej mięty, ponieważ rośnie u mnie w ogródku w naprawdę dużych ilościach :) Lubię ten orzeźwiający smak, zwłaszcza latem.
Co do innych ziół to pijam je raczej sporadycznie, od czasu do czasu nadarzy się okazja by napić się czegoś innego niż mięta, jednak rzadko. Może to dlatego, że zdecydowanie wolę sobie pójść do ogródka i zerwać parę listków, niż kupować susz w sklepach.

Swoją drogą, ciekawe jest to, jak głęboko zakorzenione jest w naszej kulturze słowo "herbata". Sam często mówię "herbata miętowa", przy czym wiem, że popełniam wtedy błąd. Niestety wiele osób używa słowa herbata odnosząc się do naparów z ziół i nie zdają sobie sprawy, że nie powinno się tak mówić.
Tytuł: Odp: Czy herbaty ziołowe odeszły w zapomnienie...? Pijecie je jeszcze?
Wiadomość wysłana przez: Inoshishi w 09 Lipiec, 2014, 13:07:57 pm
Napar ze świeżej mięty to jest to! Niestety nie mam ogródka jak mój przedmówca, więc pijam okazjonalnie. Bardzo lubię również rumianek  :) Uważam, że dobrze jest pić napary ziołowe na przemian z herbatą, np. wieczorem. Swoją drogą u nas herbatą nazywa się wszystko: od ziół, przez rooibosa, kończąc na mieszankach owocowych. Cóż zrobić, taki mamy klimat  ;D
Tytuł: Odp: Czy herbaty ziołowe odeszły w zapomnienie...? Pijecie je jeszcze?
Wiadomość wysłana przez: Marek88 w 15 Marzec, 2019, 13:08:52 pm
Odświeżę trochę temat bo dyskusja się jakoś szybko ucięła. Wracając do tematy, ostatnio zacząłem popijać herbatki ziołowe i muszę powiedzieć, że szczególnie mięta i rumianek mi posmakowały. Mam też szałwię, ale jakoś jej smak mi nie podchodzi, dobrze, że żona lubi bo nie muszę wyrzucać. Ostatnio wpadłem na fajną hurtownię online, która ma bogaty asortyment ziołowych herbat więc zacznę próbować kolejne i dawać Wam recenzję. Jeżeli chcecie też poeksperymentować ro zajrzyjcie: https://spozywczo.pl/hurtownia-kawy-herbaty (https://spozywczo.pl/hurtownia-kawy-herbaty)