TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Enshi Yulu 2022

unikalna i niszowa chińska herbata zielona w bardzo przystępnej cenie

Enshi Yulu 2022
NOWOŚĆ
Enshi Yulu 2022 (恩施玉露) – chińska herbata zielona przetwarzana tak jak większość herbat japońskich, czyli przez podgrzanie świeżych liści parą wodną. Unikalna i niszowa w swoim stylu, ale w smaku klasyczna i smaczna. Uprawa ekologiczna. 

Chociaż Enshi Yulu wytwarzana jest podobnie jak herbaty japońskie i w jej smaku można znaleźć kilka wspólnych cech z herbatami japońskimi, to w swojej istocie jest herbatą z własnym, unikalnym charakterem. Jest delikatna, daje napar zielony lecz klarowny, dominują w niej aromaty kwiatowe, a nie morskie (glonowe) i owocowe jak w japońskiej sencha. Enshi Yulu można też parzyć wodą o nieco wyższej temperaturze niż w wypadku japońskich sencha. 

Chociaż najważniejszy etap produkcji herbaty zielonej, czyli zatrzymanie utleniania liści poprzez obróbkę cieplną, jest w Enshi Yulu taki sam jak w japońskiej sencha, to pod innymi względami herbaty nie ma już wiele wspólnego z herbatą japońską. Inny jest szczep krzewu i klimat, w którym ta herbata rośnie. Liście zrywane są w innym standardzie niż w Japonii, a po zerwaniu liści pozwala się im na więdnięcie, czego nie ma we współczesnej herbacie sencha. Wnosi to kwiatowe aromaty, charakterystyczne dla chińskiej herbaty zielonej. Jesteśmy przekonani, że Enshi Yulu znajdzie wielu wielbicieli, jednocząc entuzjastów japońskich i chińskich herbat zielonych – szczególnie, że jest w tak atrakcyjnej cenie!

Oferowana przez nas herbata Yulu pochodzi z wczesnego zbioru wiosennego, a nie ze zbioru późniejszego, po połowie kwietnia, jak większość herbat tego gatunku dostępnych na rynku. Wytwarzana jest także z tradycyjnego lokalnego szczepu Entaizao (恩苔早), a nie z klonowanych kultywarów lokalnych czy  z kultywaru longjing #43, jak duża część współczesnej Enshi Yulu.

Pochodzenie: Chiny, prowincja Hubei, Enshi 
Zbiory: początek kwietnia 2022
Kultywar: Enshi Quntizhong  恩施群体种 (Entaizao 恩苔早)
Parzenie
5-6g / 250 ml
80°C
I parzenie 2-2,5 minuty
II 2-3 minuty
III 5-7 minut
3 parzenia

Enshi Yulu 2022

unikalna i niszowa chińska herbata zielona w bardzo przystępnej cenie

25g - 16 zł
50g - 28 zł
100g - 56 zł
wysyłka: w ciągu 2 dni opcja zamówień tel.   604 133-733   pn-pt 8-16:30
OPINIE
5 1 5 0
     
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane