KLASYCZNA PREMIUM BIAŁA ŻÓŁTA ZIELONA OOLONG ZIELONA Z DOD. CZARNA CZARNA Z DOD. PU ERH ZIOŁA ROOIBOS OWOCOWA YERBA MATE AKCESORIA
Duże Yuzamashi Tokoname
Duże Yuzamashi Tokoname Duże Yuzamashi Tokoname Duże Yuzamashi Tokoname

Duże Yuzamashi Tokoname

Aromat:
     
(ocena: 0/5)
Smak:
     
(ocena: 0/5)
159 PLN
dostępność:
dostępny.
Opis produktu
Duże Yuzamashi Tokoname – (湯冷まし czyt. judzamaśi) japońskie naczynie do studzenia wody na herbatę. K1017
 
Yuzamashi (zwane też samashi) to naczynie, które służy do studzenia wody przed parzeniem herbaty zielonej. Może też pełnić rolę „morza herbaty”, czyli naczynia, do którego zlewa się gotowy napar. Naczynie pokryte jest szkliwem popielnym (灰釉 kaiyū), powstałym poprzez spalenie popiołu w czasie wypału.
 
Pojemność: 280 ml
Tokoname (pref. Aichi) jest jednym z sześciu najstarszych działających do dzisiaj ośrodków ceramicznych w Japonii. Współcześnie znane jest na całym świecie właśnie za sprawą znakomitej ceramiki herbacianej. Tradycja wyrobów ceramicznych w tym regionie sięga XII wieku. Przez długie stulecia wytwarzano tam głównie naczynia użytkowe, tj. różnego rodzaju garnki, talerze czy miski. Natomiast produkcja samych czajniczków do parzenia herbaty rozpoczęła się tam dopiero ok. XIX wieku. Charakterystyczną cechą tradycyjnej ceramiki z Tokoname jest w większości przypadków brak szkliwienia wewnątrz.

Oceny i opinie
Nikt jeszcze nie komentował tego produktu
Rekomendacje
Tagi: samashi, glinka
Kraków, Floriańska 13, tel: 604 133 733,
Website Security Test