TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, wysyłka od 9 zł, do darmowej wysyłki brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
wysyłka od 9 zł, do darmowej wysyłki brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Darjeeling Rohini Jethi Kupi 2021

herbata darjeeling delikatna jak herbata biała

Darjeeling Rohini Jethi Kupi 2021
Darjeeling Rohini Jethi Kupi 2021– crème de la crème wśród darjeelingów. Czysty, lekki, aromatyczny. 
 
Suche listki raczą nas zapachem łąki i warzyw. Po zaparzeniu aromaty te intensyfikują się i przekształcają w bardziej owocowe. W smaku złotego naparu dominują owoce tropikalne i nutka miodu. W posmaku pojawia się wyraźna, ale nienachalna goryczka. Chociaż pod względem stopnia utlenienia liści i pod kątem smaku bliżej tej herbacie do herbat białych, z technicznego punktu widzenia jest to herbata czarna, gdyż liście poddawane są rolowaniu w celu wzbudzenia utleniania.
Herbaty z ogrodu Rohini to najwyższa klasa wśród dostępnych darjeelingów. 

Listki są ładnie zachowane, z dużą proporcją tipsów. Pochodzą z młodych krzewów elitarnego kultywaru B157.
Data zbiorów: 4 lutego 2021
Kultywar: B157 (Bannockburn 157)
Numer partii: Ex-2/21

 
O ogrodzie Rohini:
Ogród Rohini położony jest na wysokości od ok. 500 do 1400 m n.p.m. i znajduje się w niedużej odległości od granic z Bangladeszem, Nepalem, Chinami i Bhutanem. Jego historia jest bardzo burzliwa. W pierwszej połowie XX wieku był to największy z ogrodów Dardżylingu, zajmując około 1300 hektarów. W roku 1962, podczas wojny chińsko-indyjskiej, ogród został zaanektowany przez indyjskie wojsko i przerobiony na bazę wojskową. Rodzina właścicieli przez 30 lat walczyła od odzyskanie swoich włości, co ostatecznie udało się w roku 1994. Niestety, w czasie tych 32 lat 80% krzewów zostało zniszczone. Była to jednak dla właścicieli okazja, aby obsadzić ogród nowymi, starannie wyselekcjonowanymi kultywarami krzewów herbacianych. Obecnie herbata rośnie tu na 145 hektarach, z czego 112 hektarów to młode krzewy, a 33 hektary to stare krzewy (zachowane w najwyższej partii ogrodu) zasadzone przed rokiem 1962.
Parzenie
4-5 g / 250 ml
90-95ºC
I 2,5-3 min;
II 5-6 min
2 parzenia
Herbata nadaje się do dwukrotnego zaparzenia. Pierwsze parzenie zalewamy wodą o temperaturze około 90 st. C i parzymy przez co najmniej 2 minuty. W drugim parzeniu czas parzenia przedłużamy do ok. 5-6 minut.

Darjeeling Rohini Jethi Kupi 2021

herbata darjeeling delikatna jak herbata biała

smak
     
4.67
aromat
     
4.67

czekamy na dostawę

10g - 20 zł czekamy na dostawę
25g - 46 zł czekamy na dostawę
50g - 91 zł czekamy na dostawę
100g - 182 zł czekamy na dostawę
wysyłka: w ciągu 2-3 dni opcja zamówień tel.   604 133-733   pn-pt 8-16:30
OPINIE
4.67 9 5 0
Mateusz smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
(luty 2021) Nie jestem przekonany do tej herbaty. Ma cechy dardżylingów, ale niczym się nie wybija. Pachnie przyjemnie, siankiem. W smaku miód, słód i skórka cytrusa. Bardzo miłe ściąganie na bokach języka i cierpkość. W zasadzie dobra herbata, ale cena niewspółmierna do jakości. Bardzo brakuje mi kwiatowości, którą ma tańsza i bardziej złożona Nilgiri Kairbetta 2021. Obie warto spróbować (zwłaszcza jeśli jest się miłośnikiem herbat z Indii, Nepalu), ale gdybym miał wybrać jedną, zdecydowanie postawiłbym na Nilgiri Kairbettę 2021.
Grzegorz smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Klasyka. Ten darjeeling zwiastuje szybko nadchodzaca wiosnę :) Wyraznie wyczuwalna nuta orzechowa przed zaparzeniem. Po zaparzeniu nie zanika lecz łączy się z kwiatowymi zapachami. Przyjemna goryczka w posmaku. Ciężko powiedzieć, że najlepszy spośród wielu ogrodów jakie piłem, ale moim zdaniem jest to mocna pozycja trzymająca dobry standart i bez wątpienia najlepszy z dostepnych obecnie w tym sklepie. Cena zaskakujaca lecz warto kupić choć minimum i spróbować. Polecam
Łukasz smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Kolejny rok herbacianych zbiorów zaczynam od tej herbaty, za co serdecznie dziękuję całej ekipie eherbaty. Chcecie wiedzieć jak smakuje wiosna 2018 to sami spróbujcie :)
Łukasz smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Ta herbata to dla mnie pełne zaskoczenie w pozytywnym rzecz jasna znaczeniu :) Nigdy nie spodziewałbym się po czarnej herbacie tak złożonego bukietu smaków i jednocześnie takiej ich łagodności. Polecam każdemu spróbować i z niecierpliwością oczekuje na nadchodzące first flashe ;)
Bartosz smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Wspaniała herbata, równowaga smaku....fantastycznie przyjemna goryczka w tle..Wszystko czego oczekuję po Darjeelingach czuć w tym naparze...Zdecydowanie polecam !!! Piękne liście, cudny kolor naparu....
Marcin smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Wydajna, zaparzyłem 5 razy w stylu zachodnim.
Kamil smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Idealny. Zapach suszu, po zaparzeniu aromat, a w smaku delikatność połączona z nutami orzechowymi.
Piotr smak  
     
4.00     aromat  
     
4.00
Wygląd tej herbaty, tak różny od typowych herbat czarnych, może zmylić. Ale smak i aromat są już właściwe, chociaż delikatne i łagodne. Czuje się w nich młodość i świeżość wiosny.
@herbata_dominikarzepka smak  
     
3.00     aromat  
     
3.00
Zbiory LUTY 2021, subiektywna recenzja: Aromat listków: zapach świeżego siana, łąki w upalne lato; Zapach listków po zaparzeniu i naparu: lekka nuta migdałów, lekka słodowość, nuty kwiatowego miodu; Smak: wyraźna cierpkość i uczucie ściągania języka, delikatna nuta skórki świeżo wypieczonego chleba, słodowość Jest to według mnie typowa herbata przeznaczona do degustacji, wykonałam II parzenia. Aromatyczność oceniam na 3/10
     
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane