KLASYCZNA PREMIUM BIAŁA ŻÓŁTA ZIELONA OOLONG ZIELONA Z DOD. CZARNA CZARNA Z DOD. PU ERH ZIOŁA ROOIBOS OWOCOWA YERBA MATE AKCESORIA
Darjeeling Jungpana FF 2018

Darjeeling Jungpana FF 2018

Aromat:
     
(ocena: 0/5)
Smak:
     
(ocena: 0/5)
Asortyment:
Gramatura i cena:
Opis produktu
Darjeeling Jungpana FF 2018 – klasyczna produkcja cenionego ogrodu Jungpana. Intensywna herbata z pierwszego, wiosennego zbioru. 
 
Zapach letniej łąki pełnej dzikich traw, owocowo-orzechowy smak z wyraźną, ale przyjemną goryczką. Jak przystało na typową herbatę z ogrodu Jungpana, liście zostały poddane mocniejszemu utlenianiu, co skutkuje ciemniejszym naparem i bardziej intensywnym smakiem – to wyraźnie odróżnia tę herbatę od innych wiosennych darjeelingów, które są bardzo jasne i lekkie. Jest to naszym zdaniem pozycja o świetnym stosunku jakości do ceny.
 
Zbiory: kwiecień 2018
 
O ogrodzie Jungpana:
Jungpana to miejsce w Dardżylingu, które zachowało wiele romantyzmu minionych lat – do tego ogrodu nie prowadzi bowiem droga dla samochodów. Żeby się tam dostać, najpierw trzeba przejść przez mały mostek przerzucony przez rzekę, a następnie wspiąć się 150 metrów stromymi schodami, składającymi się z 380 stopni. Herbata musi pokonać tę drogę na plecach tragarzy. Jungpana, to też przykład świetnie zarządzanego ogrodu, który rok rocznie produkuje herbaty o stałej, bardzo wysokiej jakości. Ogród ten założony został w roku 1899.

Sposoby parzenia
2,5g / 150 ml
90-96°C
I 2-3 min II 4-5 min
Oceny i opinie
Nikt jeszcze nie komentował tego produktu
Rekomendacje
Kraków, Floriańska 13, tel: 604 133 733,
Website Security Test