Cena Ilość Wartość Rabat Usuń
Suma: 0 PLN

Logowanie

Zamawiam
Kod rabatowy:
KLASYCZNA PREMIUM BIAŁA ŻÓŁTA ZIELONA ZIELONA Z DODATKAMI OOLONG CZARNA CZARNA Z DODATKAMI PU ERH ZIOŁA ROOIBOS OWOCOWA YERBA MATE AKCESORIA
Da Wu Ye Dan Cong

Da Wu Ye Dan Cong

Aromat:
     
(ocena: 3/5)
Smak:
     
(ocena: 2/5)
Asortyment:
Gramatura i cena:
Opis produktu
Da Wu Ye Dan Cong (大乌叶单枞, „Wielki Ciemny Liść” ) – oolong o uwodzącym kwiatowym aromacie i pięknych, dużych liściach.
 
Zapach suchych liści przywołuje na myśl suszone borowiki i łąkę. Po zalaniu grzyby ulatniają się, a pozostaje aromat dosyć jednoznacznie kwiatowy. Aż trudno uwierzyć, że to nie jest perfumowana herbata! Smak kremowo-maślany, ale przez cały czas wszystkie zmysły pozostają zdominowane przez skojarzenia z kwiatami. Stosunkowo mała goryczka, w porównaniu z większością oolongów typu dan cong. 
 
Nazwa „Wielki Ciemny Liść” dobrze oddaje charakterystyczne cechy wyglądu tej herbaty. Wielkość liści jest naprawdę imponująca, a na krzewie mają one ciemnooliwkową barwę. Szczep Da Wu Ye jest naturalną hybrydą szczepów Ya Shi Xiang i Shui Xian. Co ciekawe, to odmiana krzewu dająca najmniejsze plony ze wszystkich wykorzystywanych do produkcji dan congów (nie licząc bardzo starych krzewów, które dają niskie plony ze względu na swój wiek). Herbata pozyskana drogą bezpośrednich kontaktów z rolnikami z miasta Fenghuang.
 
Pochodzenie: Chiny, prowincja Guangdong
Kultywar: Da Wu Ye
Zbiory: październik 2016
Sposoby parzenia
5g / 250ml wody
85-95°C
I 1-1,5 min; II 1 min; III 2-3 min
Zalecamy parzenie w gaiwanie, w chińskim stylu gongfu cha: używamy ok. 6g liści na 100ml wody i zaczynamy od parzenia przez ok. 10 sekund, z każdym kolejnym parzeniem wydłużając czas. W ten sposób można parzyć jedną porcję liści ponad 10 razy.
Oceny i opinie
Niczym szczególnym mnie nie urzekła. Liście duże, ale w większości połamane. w suszu sporo łodyg owych liści. Pijąc ją miałem wrażenie, że to jakaś jaśminowa herbata - dość płaska w smaku i aromacie. Zła nie jest, ale cena sugeruje coś znacznie lepszego.
Maciej Cieślik | 17:06 | 20.04
aromat:
     
(3/5)
smak:
     
(2/5)
Rekomendacje
Kraków, Floriańska 13, tel: 12 422 93 82, biuro@eherbata.pl