TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka 0 pln ; dostawa od 7 pln, do darmowej brakuje 100 pln
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 7 pln, do darmowej brakuje 100 pln
do zapłaty 0 pln
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Czarny Bez (owoce)

Czarny Bez (owoce)
herbata:
funkcjonalność:
zdrowotne, źródło witamin i minerałów, relaksujące, oczyszczające, bezkofeinowe, dodatek do herbat
składniki:
czarny bez
aromat:
owocowy
region:
polska
Czarny bez (owoce) (Sambucus nigra L.) – występuje prawie w całej Europie, północnej Afryce, Azji, Ameryce Północnej i Australii. W celach leczniczych używane są głównie kwiaty i owoce, czasami wykorzystuje się również korę i korzeń rośliny. Zbiór dojrzałych owoców odbywa się zazwyczaj w sierpniu i wrześniu. Następnie rozkłada się je cienką warstwą i uważnie suszy, po czym oddziela się owoce od szypułek.

Owoce czarnego bzu bogate są w witaminy A, B, B1, B2, C. Ponadto zawierają pektyny, garbniki, sole mineralne, olejki eteryczne, antocyjany (neutralizują wolne rodniki), kwasy organiczne (w tym jabłkowy, octowy, walerianowy).

Właściwości: wywar z owoców korzystnie wpływa na trawienie, działa jako środek napotny, wykrztuśny, przeciwbólowy, moczopędny, przeczyszczający. Może być pomocny również przy nerwobólach, bólach zębów i migrenach.

Sposób przygotowania: 1-2 łyżki suszonych owoców ( około 6 gramów) gotować w 250 ml wody w garnku bez przykrycia na wolnym ogniu 15-20 min. Odcedzić i pić 2-3 razy dziennie. Można również stosować okłady z wywaru na bolące miejsca. 

Pamiętaj! Nie spożywaj surowych owoców czarnego bzu!  Należy pamiętać, iż owoce czarnego bzu (podobnie jak kwiaty czy kora) zawierają sambucynę i sambunigrynę. Są to związki, które spożyte w większej ilości mogą wywoływać działania szkodliwe dla człowieka. Jednakże wyższa temperatura gotowania (bez przykrycia) usuwa wszelkie właściwości trujące.

Kraj pochodzenia: Polska

* Przed spożyciem ziół, szczególnie w przypadku osób przyjmujących różnego rodzaju leki, zawsze warto skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.
Parzenie
6 g/250 ml
100°C
15-20 min
1-2 łyżki suszonych owoców gotować w 250 ml wody w garnku bez przykrycia na wolnym ogniu 15-20 min. Odcedzić i pić 2-3 razy dziennie. Można również stosować okłady z wywaru na bolące miejsca.

Czarny Bez (owoce)

dostawa: od 7 pln, darmowa dostawa od 100 pln, wysyłka ekspresowa do 24h,
za granicę za 36 pln (stały koszt)
KOSZT DOSTAWY - PŁATNOŚĆ - ZWROT opcja zamówień tel.   604 133-733   pn-sb 10-20.00
OPINIE
     
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane