TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka 0 zł ; wysyłka od 9 zł, do darmowej wysyłki brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
wysyłka od 9 zł, do darmowej wysyłki brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Czajniczek Porcelanowy Jingdezhen 250 ml

Czajniczek Porcelanowy Jingdezhen 250 ml
Czajniczek Porcelanowy Jingdezhen 250 ml – klasyczny i bardzo uniwersalny czajniczek z porcelany. 

Czajniczek ten nada się do parzenia niemal wszystkich herbat, z wyjątkiem drobnych herbat japońskich. Wyprodukowany w chińskiej stolicy porcelany, mieście Jingdezhen. Chociaż jest to produkcja masowa, to jakość wykonania jest bardzo dobra, czajniczek jest dobrze wyważony i zgrabny. Szkliwo, chociaż można je uznać za białe, w odpowiednim świetle i pod pewnymi kątami patrzenia ujawnia refleksy zielonkawe i niebieskawe.  Kształt tego czajniczka jest dosyć współczesny, ale można w nim zauważyć nawiązania do czajniczków w stylu Xi Shi. Przy dzióbku znajdują się dziurki pełniące rolę sitka.

Miasto Jingdezhen w prowincji Jiangxi jest światową stolicą porcelany – to tutaj technika jej produkcji została doprowadzona do perfekcji. Ceramika jest tu wytwarzana od VI wieku naszej ery, a około 1000 roku Jingdezhen było już wysoko cenione. W XIV wieku stało się najważniejszym producentem cesarskiej porcelany. Dziś Jingdezhen słynie już nie tylko z porcelany – skupia artystów-ceramików tworzących z różnych materiałów. W Jingdezhen znajduje się też uniwersytet kształcący ceramików. Wyroby z Jingdezhen to zarówno masowa produkcja, jak i wyrafinowane i drogie przedmioty artystyczne wytwarzane ręcznie.

Pojemność: ok. 250 ml
Wysokość z pokrywką: 9 cm
Długość dzióbek-rączka: 14 cm
Masa: 220 g

Czajniczek Porcelanowy Jingdezhen 250 ml

ocena
     
5.00
128

czekamy na dostawę

wysyłka: w ciągu 1-2 dni opcja zamówień tel.   604 133-733   pn-pt 8-16:30
OPINIE
2.50 1 5 0
Wiesław ocena  
     
5.00
Chcę się przyznać, że jestem zadowolonym i usatysfakcjonowanym nabywcą takiego właśnie czajnika. Kupiłem go gdzie indziej ale dokładnie taki sam. Przeważnie parzę w nim turkusowe herbaty jak "Bogini miłosierdzia" i tym podobne, które lubią się w trakcie kolejnych parzeń się rozwijać i zajmować miejsce w imbryczku. Nigdy nie ukrywałem, że lubię rzeczy, które są piękne mocą swojej prostoty i mocą doświadczenia, jakie kryje się w wyrabianiu urządzeń funkcjonalnych i "niekłopotliwych" - podręcznych właśnie. Takim jest ten czajnik. Jest to przedmiot, które nie zatrzymują uwagi na sobie ale zapraszają do skosztowania tego, co w sobie kryje. Jednocześnie jest to urządzenia, które nadaje urok chwilom jakim towarzyszą. Zachęcam do ich nabycia. Ja jestem bardzo zadowolony i cieszę się, że jestem ich właścicielem. Napiszę na koniec, że cena proponowana tutaj jest bardzo atrakcyjna!
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane