TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 12 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 12 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Chenpi Shu Pu-erh 2016

Pu-erh w mandarynce

Chenpi Shu Pu-erh 2016
NOWOŚĆ
Chenpi Shu Pu-erh 2016 – dojrzały pu-erh w suszonej skórce mandarynki. Pełny, intensywny smak herbaty pu-erh idealnie współgra z orzeźwiającą mandarynką. 

Pu-erh w mandarynce można już uznać za klasykę wśród herbat z dodatkami, jak herbaty jaśminowe czy Earl Grey. 

Dodatek mandarynki całkowicie zmienia odbiór herbaty shu pu-erh, która sama w sobie jest dosyć ciężka i ziemista. Razem z mandarynką staje się aromatyczna, lżejsza, orzeźwiająca, ale nadal ma gęstą, przyjemną strukturę, za którą lubimy dojrzałe puery.

Pu-erh w mandarynce można parzyć wraz z częściami skórki mandarynki, co jest częstszą praktyką i co polecamy, ale można też wydobyć ze środka samą herbatę, która będzie miała wtedy lżejszy aromat cytrusowy. 

Bardziej znaną wersją herbaty pu-erh w mandarynce jest Xiao Qing Gan, który produkowany jest z malutkich mandarynek, których całkowita masa po wypełnieniu herbatą najczęściej nie przekracza 10 gramów. Pu-erh w Chenpi jest większy i cięższy.

Zbiory: 2016
Pochodzenie: Chiny, prowincja Yunnan, Lincang

Uwaga! Jako produkty naturalne, mandarynki mają różną wielkość i tym samym mieszczą różną ilość herbaty. Obecnie jako 25g sprzedajemy mandarynki o masie od 22 do 27 gramów.
Parzenie
5g / 250 ml
96°C (wrzątek)
I parzenie 1,5 - 2 min
II 3-4 min
III 8-10 min
3 parzenia
Zalecamy parzenie w gaiwanie w stylu gongfu cha, używając ok. 6 gramów herbaty na 100 ml wody. Po krótkim budzeniu (przepłukaniu) liści, pierwsze 2-3 parzenia powinny być bardzo krótkie, a kolejne stopniowo wydłużane.
przeglądane