TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka $0 ; wysyłka od $2,44, do darmowej wysyłki brakuje $40,72
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
wysyłka od $2,44, do darmowej wysyłki brakuje $40,72
do zapłaty $0
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Chen Dong Ding Oolong 2020

Chen Dong Ding Oolong 2020
Chen Dong Ding Oolong 2020 – klasyczny oolong dong ding wysokiej klasy. Zbiór wiosenny, średni poziom palenia, uprawa ekologiczna. Właścicielem ogrodu i twórcą tej herbaty jest bardzo ceniony producent, pan Chen Huayin.

Słodka, elegancka i bardzo gładka herbata, mimo wyraźnego palenia liści. W aromacie można znaleźć wiele zaskakujących nut, jak migdały, zioła (głównie konopia) i dojrzałe tropikalne owoce. Wszystko w otoczce ciepłych aromatów ciemnej czekolady mlecznej i skórki chleba, które pochodzą z mistrzowsko przeprowadzonego procesu palenia nad longanowym węglem drzewnym. Głębia smaku została także osiągnięta przez umiejętne połączenie pięciu kultywarów krzewu herbacianego – szczegóły są jednak tajemną recepturą autora. 

Liście na tę herbatę pochodzą z ogrodu w Lugu, tuż przy płaskowyżu Dong Ding. To drugi z ogrodów pana Chena – młodszy od „stuletniego ogrodu”, ale także uprawiany z małą ingerencją, bez użycia sztucznych nawozów i środków ochrony roślin. 

Pochodzenie: Tajwan, powiat Nantou, Lugu
Zbiory: maj 2020
Kultywar: mieszanka 5 kultywarów

Herbata oryginalnie pakowana na Tajwanie w próżniowe torebki o masie 75g netto.
Parzenie
5g / 250ml wody
96°C (wrzątek)
I parzenie 3 min
II 2 min
III 4-5 min
3 parzenia
​​​​​​​Zdecydowanie zalecamy parzenie w stylu gongfu cha, używając około 5-6 g liści na 100 ml wody. Pierwsze parzenie ok. 50 sekund, II i III po ok. 30 sekund. Kolejne stopniowo wydłużamy. Parzenie w stylu „europejskim” nie wydobędzie pełnych walorów tej herbaty.
przeglądane