TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, wysyłka od 9 zł, do darmowej wysyłki brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
wysyłka od 9 zł, do darmowej wysyłki brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Bihakkocha Takachiho 2021

japońska herbata oolong

Bihakkocha Takachiho 2021
Bihakkōcha Takachiho 2021 – japońska herbata oolong o niskim stopniu utlenienia liści. Bardzo kwiatowa i lekka, uprawiana w pełni ekologicznie. 
 
Aromat tej herbaty jest wyraźnie kwiatowy – dominują pelargonie, jaśmin i aksamitki. Pod wieloma względami może kojarzyć się z tajwańskimi oolongami baozhong, więc w smaku pojawiają się także nuty owoców tropikalnych, a japońskie terroir wnosi typowy charakter roślinny i smaki „zielone”. 

Bihakkōcha 微発酵茶 to japoński styl herbaty oolong, którego nazwę można tłumaczyć jako „herbata delikatnie utleniana”. Stopień oksydacji jest bardzo niski, prawdopodobnie niższy nawet niż w przypadku tajwańskich oolongów baozhong. 

Obecnie w sprzedaży zbiór letni tej herbaty. Pierwsza partia, którą mieliśmy w sprzedaży, pochodziła ze zbioru wiosennego. Opakowanie różni się od widocznego na zdjęciu tym, że znak wiosna 春 został zastąpiony znakiem lato 夏.  Letni zbiór ma bardziej pełny smak, a delikatniejszy aromat. Liście są większe, a napar nieco jaśniejszy.

Pochodzenie: Japonia, prefektura Miyazaki, Gokase
Zbiory: lato 2021
Kultywar: Takachiho 

Herbata oryginalnie zapakowana w gustowne torebki o masie netto 50g.
herbata:
funkcje:
aromat:
region:
Parzenie
5g /250 ml
90-95°C
I parzenie 1,5 min
II 2,5 min
III 5-7 min
3 parzenia
Nadaje się także do parzenia w stylu gongfu cha:
5g / 100 ml, 95°C
I parzenie 40 s; II 20 s; III 40 s...

Bihakkocha Takachiho 2021

japońska herbata oolong

smak
     
4.20
aromat
     
4.20
10g - 19 zł
25g - 40 zł
50g - 76 zł
wysyłka: w ciągu 2-3 dni opcja zamówień tel.   604 133-733   pn-pt 8-16:30
OPINIE
4.20 5 5 0
Oskar smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Pierwszy raz mam okazję spróbować w ogóle herbatę Oolong czy nawet herbatę ogółem produkowaną w Chinach czy Tajwanie (w tym produkowaną w małych ilościach w Japonii) :) Aromat jest faktycznie intensywny i wyraźnie kwiatowy, zapach liści także niesie ze sobą skojarzenia "kwiatowe" . Napar herbaty jest złotawy, może lekko podchodzący pod brąz. Podsumowując, uważam, że jest to herbata dość "unikalna" z racji, że w Japonii jest wytwarzana w małych ilościach. Jest to jedna z ciekawszych herbat jaką miałem okazję spróbować :)
Piotr smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Bardzo mocny zapach! Super kwiatowy, jak niektóre tajwańskie oolongi. Wiosenny zbiór już wypity i czas spróbować wersji ze zbioru letniego!
Wojciech smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Herbata cudowna, przebogata smakiem i aromatem. Cały świat w jednej czarce tego niezwykłego naparu.
Łukasz smak  
     
4.00     aromat  
     
4.00
Nie wspominając o cenionych herbatach zielonych, moim niedawnym odkryciem były czarne herbaty z Japonii (które stanowią raptem 5% całej produkcji herbat w Japonii; są dostępne na eherbata.pl) - no rewelacja. W tym wypadku pierwszy raz piłem (przynajmniej świadomie) oolonga z Kraju Kwitnącej Wiśni. Niestety tu już takiego zachwytu nie było. Smak i aromat są aż nadto delikatne i niewybijające się. Natomiast nie jest to zła herbata, może zadowolić miłośników subtelnych naparów, ja jednak wolę bardziej wyraziste. Profil smakowy oceniłbym jako pomiędzy herbatą zieloną (lekka trawiastość, ale żadnej goryczy) a oolongiem (kwiatowość, ale aromat umiarkowany).
Tomek smak  
     
2.00     aromat  
     
2.00
Chciałem polubić tę herbatę bo ma fajne opakowanie i ciekawe pochodzenia, ale nawet po trzech osobnych prób parzenia w stylu gongfu, za każdym razem różnymi parametrami, ciągle czuję z niej nie tylko zapach ale również smak papierosów, do tego jeszcze lekki aromat kwiatowy który niestety nie ratuje sytuacji. Widzę z drugiej recenzji, że ktoś miał zdecydowanie lepsze doświadczenie, więc może to tylko ja ????
     
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane