TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: €0, wysyłka od €2, do darmowej wysyłki brakuje €33,33
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
wysyłka od €2, do darmowej wysyłki brakuje €33,33
do zapłaty €0
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Bai Hao Yin Zhen

klasyczne „srebrne igły”

Bai Hao Yin Zhen

Bai Hao Yin Zhen (Srebrna Igła, Silver Needle) – jedna z najbardziej cenionych i poszukiwanych herbat. Niewielkie ilości wytwarzanej herbaty czynią ją trudno dostępną i drogą. Jej skład stanowią tylko młode, nierozwinięte pąki liściowe o srebrnawym odcieniu, które po ręcznym zerwaniu są natychmiast poddawane więdnięciu i suszeniu naturalnymi metodami. Dzięki obecności jedynie pączków herbata ta posiada najwięcej cennych właściwości, które odnoszą się do herbat białych. 

Yin Zhen (Srebrna Igła) pochodzi z Fujian, prowincji chińskiej słynącej z produkcji najlepszych oolongów i herbat białych. Suchy liść tej herbaty jest obrazem perfekcji chińskiego herbatyzmu. Srebrne, gęsto owłosione tipsy w kształcie małych, grubych igiełek dają napar o niesamowicie lekkim aromacie i subtelnym smaku. Yin Zhen jest herbatą pobudzającą, dobrze przygotowana ma gładki, niemalże eteryczny smak, czasami przypominający gruszki, śmietanę albo suchą, jesienną łąkę.

Pochodzenie: Chiny, prowincja Fujian, Fuding
Kultywar: Fuding Da Bai Cha
 

Parzenie
5g / 250ml wody
90-95ºC
I parzenie 1-2 min.;
II 2 min.;
III 4-5 min.
3 parzenia
Dobrze nadaje się też do długiego parzenia używając około 1g liści na każde 100 ml wody. Takie parzenie powinno trwać około 5 minut. Polecamy również parzenie w stylu gongfu cha: 5g / 100ml, krótkie parzenia, zaczynając od ok. 10 sekund.

Bai Hao Yin Zhen

klasyczne „srebrne igły”

smak
     
5.00
aromat
     
4.55
25g - €6,22
50g - €12
100g - €24
200g - €48
wysyłka: w ciągu 2-3 dni opcja zamówień tel.   604 133-733   pn-pt 8-16:30
OPINIE
4.78 11 5 0
Marcin smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Długo szukałem tej herbaty, w końcu znalazłem. Muszę przyznać, że choć pierwsze wrażenie było takie, że nie odbiega ona za wiele od innych białych herbat klasycznych, bez dodatków - to jednak już pod koniec picia pierwszego naparu poczułem, że ma coś w sobie ta herbata, może ten długi smak pozostający w ustach, może ta dostojność.. nie wiem, ale chętnie po nią będę sięgał od święta.
Witold smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
...no... to co czytałem o Bai Hao Yin Zhen - białej herbacie - jest PRAWDĄ, słusznie w rankingu białych SKARBÓW stoi nie za a obok PAKLUM. Natychmiast po otrzymaniu przesyłki z tą herbatą /do 48 godzin na miejscu i to z premią w postaci paczuszki Ding Gu Da Fang/ wykonałem DWA parzenia !!!... dzięki Ci CZARECZKO za to "niebo w ustach" Igorecki
Janusz smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Zdecydowanie najlepsza biała herbata jaką piłem. W smaku czuć łąkę, kwiaty, siano. Jest słodka z minimalną ilością cierpkości. Polecam jak najbardziej.
Ignacy smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Przepyszna herbata, zdecydowanie polecam. Chyba jedne z lepszych "srebrnych igieł" jakie piłem, jeżeli nie najlepsze.
Marcin smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Naprawdę rewelacyjna! Pijąc pierwszą czarkę miałem mieszane uczucia - smaki;) -, ale kończąc drugą byłem już pewien, że takiej herbaty jeszcze nigdy nie miałem przyjemności próbować. Polecam!!
Kinga smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Delikatna herbata. Przy pierwszym parzeniu wyczuwam bardzo delikatny posmak słodkich orzechów włoskich.
Marcin smak  
     
5.00     aromat  
     
4.00
To moja pierwsza biała herbata i bardzo ją lubię. Smak jest rewelacyjny! Trudno mi go opisać, przypomina mi coś, co mam na końcu języka, a z braku lepszych opcji nazwałbym smakiem czereśni. Ten smak jest delikatny i nienachalny. Słodki posmak zostaje jeszcze jakiś czas w ustach. Brak goryczki, jeśli herbata nie była zbyt długo parzona. Wyśmienita herbata o wybornym smaku. Zapach jest trochę mniej intensywny od smaku. Cena nie jest wygórowana biorąc pod uwagę jakość. Polecam.
Andrzej smak  
     
5.00     aromat  
     
4.00
Zgadzam sie z poprzednimi komentarzami ! faktycznie na początku jest trochę a moze sie mi wydaje goryczkowata , choc to normalne ! ale puzniej ta mała gozycz przechodzi w cos co nieumie okreslic :) poprostu Bajera mód w gębie :) ze tak bzytko sie wyraze , wysyłka expresowa jak teleportacja :)
Krzysztof smak  
     
5.00     aromat  
     
4.00
W zapachu upajająca, siano i słodkie owoce. Aromat delikatny, zwiewny, łąkowy. Smak różni się od temperatury parzenia: przy wyższych odrobinę kwaskowaty, ze słodyczą melona; przy niższych bardziej stonowany, śmietankowy. Bardzo subtelna, przenosi myślami na poranną łąkę :)
Gosia smak  
     
5.00     aromat  
     
4.00
Herbata godna polecenia. Coś w niej jest ;)
Cezary smak  
     
5.00     aromat  
     
4.00
wyśmienita herbata biała.
     
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane