TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, wysyłka od 9 zł, do darmowej wysyłki brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
wysyłka od 9 zł, do darmowej wysyłki brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Bai Hao Oolong Premium 2020

Bai Hao Oolong Premium 2020
Bai Hao Oolong Premium 2020 – najbardziej charakterystyczny oolong Tajwanu w pełnej krasie. Herbata ta jest efektem pracochłonnego procesu produkcji i surowej selekcji.
 
Cudowny melanż nut cytrusowych i miodowych w otoczce intensywnie żywiczno-kwiatowego aromatu. Jak w wypadku wszystkich herbat wysokiej klasy, aromaty i smaki te są jednak nieoczywiste i nienachalne. Delikatna i słodka. To oolong, który trafia w gusta osób lubiących także herbaty czarne i białe.

Kluczem do dobrego zaparzenia tej herbaty jest użycie nieco mniejszej ilości liści i wody o temperaturze nieco poniżej punktu wrzenia.
 
Oolong Bai Hao to najbardziej unikalny dla Tajwanu gatunek herbaty. Uprawiany jest w niższych partiach wyspy, bo potrzebuje wyższych temperatur dobowych, a ponadto Jacobiasca Formosana, małe owady mające duży wpływ na finalny smak tej herbaty, nie występują w wysokich górach. To pierwsza herbata, przy produkcji której z premedytacją wykorzystywało się wpływ tych owadów atakujących krzewy. Inaczej niż reszta oolongów, wytwarzany jest tylko z najmłodszych listków krzewów (pąk i dwa listki – jeśli to herbata dobrej jakości), procedura więdnięcia liści jest dłuższa i kilkustopniowa. Wyjątkowym procesem dla tego gatunku jest także składowanie liści do utlenienia lekko zwilżonych i pod przykryciem. Najlepsze Bai Hao najczęściej (chociaż obecnie nie jest to już regułą) produkowane są latem, tak też jest w przypadku tej herbaty.

Aby dowiedzieć się więcej o tej niezwykłej herbacie, zachęcamy do lektury naszego artykułu:
Sekrety urody Orientalnej Piękności. O oolongu Bai Hao. 
 
Pochodzenie: Tajwan, Xinzhu, Emei
Zbiory: czerwiec 2020
Kultywar: Qing Xin Da Mao (青芯大冇)

Herbata pakowana na Tajwanie w torebki zawierające 50 gramów liści.
Parzenie
4g / 250ml wody
90℃
4-5 min
1-2 parzenia w stylu zachodnim bądź 6-8 parzeń w stylu gongfu
Parząc w stylu gongfu zalecamy używać wody o temp. 90℃ , 4g liści na 100 ml wody i rozpocząć od ok. 30-40s parzenia. Drugie i trzecie parzenie najlepiej skrócić do ok. 20 sekund, po czym rozpocząć wydłużanie kolejnych parzeń.

Bai Hao Oolong Premium 2020

smak
     
4.50
aromat
     
5.00
10g - 26 zł
25g - 62 zł
50g - 120 zł
wysyłka: w ciągu 2-3 dni opcja zamówień tel.   604 133-733   pn-pt 8-16:30
OPINIE
4.75 2 5 0
Maciej smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Rzeczywiście ciekawy oolong. Zależenie od parzenia otrzymujemy nuty cytrusów albo miodowo-kwiatowe. Warto spróbować i przekonać się osobiście.
Anna smak  
     
4.00     aromat  
     
5.00
Delikatny oloong o aromacie kwiatowym. I co za zapach! Ciekawa pozycja dla fanów wyszukanych smaków. Oryginalnie pakowana hermetycznie. Mogłaby powrócić do oferty.
     
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane