KLASYCZNA PREMIUM BIAŁA ŻÓŁTA ZIELONA OOLONG ZIELONA Z DOD. CZARNA CZARNA Z DOD. PU ERH ZIOŁA ROOIBOS OWOCOWA YERBA MATE AKCESORIA
Alishan Tie Guan Yin 2017

Alishan Tie Guan Yin 2017

Aromat:
     
(ocena: 0/5)
Smak:
     
(ocena: 0/5)
Asortyment:
Gramatura i cena:
dostępność:
niedostępny
Opis produktu
Alishan Tie Guan Yin 2017 (阿里山鐵觀音) – intensywnie palony oolong Tie Guan Yin z Alishan, jednej z najsłynniejszych gór herbacianych Tajwanu.
 
Karmel, skórka świeżo wypieczonego chleba i odrobina akcentów korzennych – wynik wykorzystania liści krzewów tieguanyin ze słynnej góry Ali, poddanych perfekcyjnemu, wielostopniowemu paleniu w piecu. Chociaż herbata ta jest mocno palona, jest jednocześnie wyważona, subtelna i nieagresywna. Herbata ręcznie zbierana i wytwarzana z wielką troską.
 
Ten oolong jest dobrym kandydatem do długoterminowego przechowywania: z czasem będzie ewoluować, silne palenie nadal będzie łagodnieć i tracić na intensywności, natomiast coraz bardziej będą się uwydatniać nuty suszonych owoców. 
 
Zbiory: kwiecień 2017 (ostatnie palenie wrzesień 2017)
Kultywar: tieguanyin
Sposoby parzenia
5g/250ml
96°C (wrzątek)
I 1,5 min; II 1 min; III 2 min; IV 4 min
Zalecamy parzenie w stylu gongfu cha używając 6g liści na 100 ml wody i rozpoczynając od parzenia przez 30 sekund. Drugie i trzecie parzenie można skrócić, gdyż liście są już nasiąknięte i rozwinięte.
Oceny i opinie
Nikt jeszcze nie komentował tego produktu
Rekomendacje
Kraków, Floriańska 13, tel: 604 133 733,
Website Security Test